HAKKIMIZDA

Firmamız 1995 yılında çiftçi kökenli Ruşen Dündar tarafından kurularak faaliyetlerine başlamıştır. İleri teknoloji toprak işleme ve ekim makinaları üreten firmamız, tüm üretim faaliyetlerini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Kuruluşundan bu yana kendini:

• Ar-Ge ve inovasyonda öncü olmaya,

• Ülkesinde ilkleri başarmaya,

• Tarımsal üretimi destekleyerek müşteri odaklı çözümler sunmaya,

• Sektöründeki firmalara yol gösterici olmaya adamıştır.

Kuruluşundan hemen sonra Türkiye’de bir ilke imza atarak, üreticiyi sap parçalama makinası ile tanıştırmış ve milyonlarca hektar alanın yakılmasının önüne geçip, canlı çeşitliliğinin korunmasına öncü olmuştur.

Sonraki yıllarda ise ülkesinde yine ilklere imza atarak, ilk katlanır tarım makinalarını (sap parçalama, rotovatör, dik freze) Türkiye pazarına sunmuş ve katma değer üreten anlayışıyla çiftçilerimizin sorunlarına verimli çözümler getirmiş ve getirmeye devam etmektedir.

Ar-Ge’ye verdiği önem ve çeyrek asırlık know-how’ı ile her zümreden üreticiye yönelik müşteri ve çözüm odaklı ürünler sunarak sürdürülebilir tarımsal üretimi desteklemektedir.

Günümüze kadar onlarca yeniliği tarım makinası sektörüne armağan etmiştir ve sektördeki üretici firmalara yol gösterici olmaya devam etmektedir. Makina çeşitliliğini her geçen yıl artırarak dünya pazarında 40’tan fazla ülke çiftçisinin sorunlarına çözüm getirmeye devam etmektedir.

Bu doğrultuda yapabilirlik, kalite ve marka saygınlığında ülkesinin sektör lideri konumunda olan
TOSCANO,
ürünlerini Dünya genelinde 6 kıtaya göndermekte ve servis ağı sağlamaktadır.

2030 yılında tarım yapılan her ülkede ulaşılabilir olmayı hedeflemektedir.

Tesislerimiz

Toscano markamız üretimini Eskişehir’de 2 farklı konumda, toplamda 50.000m2 alanda gerçekleştirmektedir. Üretim süresince tüm süreçlerde ileri teknoloji mekanizasyon kaynakları kullanılmakta ve gelişmiş üretim teknikleri uygulanmaktadır. Tüm süreçler şirket çatısı altında gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirdiğimiz süreçlerden bazılarına: CNC lazer ve plazma kesim, CNC talaşlı imalat, CNC abkant press, CNC robotik kaynak, CNC kalıp press ve elektrostatik toz boya uygulaması örnek verilebilir. 1995 yılından beri şirketimiz ve üretim kapasitemiz sürekli olarak büyümektedir.

Şirketimiz uygulanan her süreçte enerji tüketimini azaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Sürdürülebilirlik ve verimlilik organizasyon kültürümüzün başlıca prensipleri arasındadır. Süreçlerde mümkün olduğu kadar yenilenebilir materyaller ve kaynaklar kullanmaya özen gösterilmektedir. Elektrik enerjisi kaynağı olarak solar paneller kullanılmakta ve enerji tüketiminin minimum seviyeye getirilmesi hedeflenmektedir. Tüm üretim süreçlerimizde ve yönetim ofislerinde de yalın üretim teknikleri prensipleri benimsenmektedir.

Ayrıca, Ar-Ge takımımızın eğitim aldıkları, ekiplerimizin bilgilerini pekiştirdikleri ve geliştirdiğimiz ürünleri test ettikleri tarla arazileri de tesislerimizden 50 km uzaklıktadır. Bu arazilerde şirket içi kültürümüze benzer olarak hassas tarım metodları uygulanmaktadır ve “adil tarım” prensipleri benimsenmektedir. Arazilerimizin hepsinde sürekli olarak kendi makinalarımız kullanılmakta ve geliştirilmektedir.

Hedefimiz

Başlıca kurumsal hedefimiz “Daha verimli bir gelecek yaratmak” tır. Bu prensibi gerek üretim gerekse yönetim olarak her alanda uygulamaya gayret ederiz.

Çeyrek asır önce, Toscano şirketimizin kuruluş amacı çiftçilerimizin geleneksel ve düşük verimli tarım aletleri yerine, modern yüksek verimli tarım makinalarına ulaşabilmesini sağlamaktı. Ekiplerimiz daha verimli koşullar yaratmak için sayısız proje geliştirdi ve çiftçilerimize sundu. Birçok proje Türkiye’de ilk kez gerçekleştirildi. Her bir proje bir diğerine göre daha verimli çözümler sunmuş oldu.

21.Yüzyılın başlarında ilk kurumsal hedefimize ulaştığımızda ise Toscano ekipleri kendilerini arazisinde daha fazla verim arayan tüm dünya çiftçisine de ürün sunmaya adadı. Tüm ekiplerimiz hedefine her geçen gün yaklaşarak, emin adımlarla yürümeye devam etmektedir. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde rol sahibi olan:

Vizyoner çiftçilerimize ve yetkin ekiplerimize teşekkür ederiz…

VİZYONUMUZ

Ekim yapılabilen her coğrafyada toprağa dokunarak daha verimli ve daha yeşil bir gelecek yaratmak.

MİSYONUMUZ

Katma değeri yüksek ürün üreten, inovatif, güvenilen ve paydaşları ile büyüyen dinamik bir kurumuz.

DEĞERLERİMİZ

handshake (1)

SAYGI

Değer ve farklılıkları, bizi zenginleştireceği bilinci ile dikkate alır ve saygıyla karşılarız.
güven

GÜVEN

Tüm ilişkilerimizi doğruluk ve sadakat üzerine tesis eder, güvenir ve güveniliriz.
encourage

CESARET

Yenilikçi ve gelişime açık tavrımızla sınırlarımızı aşmaktan ve değişimden kaçınmayız.
scales-of-justice

ADALET

Hak ve fırsat eşitliğini gözetir, evrensel yaklaşımla adil tutum sergileriz.

KALİTE POLİTİKAMIZ

  • Müşteri şartları, kalite standardı ve yasal/mevzuat şartlarına uymayı,
  • Risk bazlı proses yaklaşım prensibini kurum kültürü olarak benimsemeyi,
  • Sürekli yenilenen sürekli büyüyen, engellerden yılmayan, her problemi bir iyileşme fırsatı gören firmamızı gelecek nesillere taşımak için her türlü yenilik ve gelişmelere algılarımızı sürekli açık tutmayı,
  • Birçok üründe sektörde öncü olan firmamız, tüm teknolojik gelişmeler ve değişen müşteri talepleri doğrultusunda sektör lideri olma içgüdüsüyle tüm kaynaklarını kullanmaya devam etmeyi ve vizyonumuzdan asla ödün vermemeyi,
  • Faaliyetlerimiz sırasında meydana gelebilecek herhangi bir kaza ve acil durumda kayıplarımızı en aza indirecek sistemler geliştirmeyi,
  • Üretmiş olduğumuz ürünlerin her zaman arkasında olmayı, önce güven sloganıyla tüm paydaşlarımızla günlük değil ömürlük birliktelikler kurmayı,
  • Geçim kaynağı tarım olan nihai müşterilerimize minimum kaynaktan maksimum verim almaları için inovatif ürünlerimizle destek olmayı ve ihtiyaçlarına yönelik makineler tasarlayarak sürdürülebilir bir yaşam kalitesi vermeyi, çalışanlarımız ve tedarikçilerimizle de bu hedef doğrultusunda mutlu ve huzurlu bir birliktelik kurmayı,
  • Acil durumlarda toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirmeyi taahhüt ediyoruz.

Know How (Yapabilirliklerimiz)

Toscano şirketi olarak üstün yapabilirlik ve know-how’a sahip olmamızın yegane nedeni yaptığımız işe yürekten inanarak bağlılık hissetmemizdir. Şirket kültürümüz, sadece kar odaklı üretim yapmaktan ziyade, tüm paydaşlarımızın daha anlamlı bir amaç için bir araya gelerek çaba göstermesini teşvik eder.

Toscano’da Know-How; sadece üretim tesisi birikimlerinden ziyade, bütünsel bir süreci kapsar. Ar-Ge ekiplerimiz sadece ofiste vakit geçirip üretimin teorik kısmını geliştiren ofis çalışanları değillerdir.  Ekiplerimiz tarla arazilerinde vakit geçiren ve araziler ile bütünleşerek, toprağı anlayarak ürünlerini geliştiren saha uzmanlarıdır.

Ekiplerimiz, kurumsal amacımız olan tarla arazilerinde verimliliği artırmanın uzun soluklu ve bütünsel bir süreç olduğuna inanır. Bu sürece dahil olan kilit noktalardan bazıları: toprak yapısı, hava şartları, sulama olanakları, ekim yöntemleri ve gelenekleri… Arazide verimliliği artırmamızın ilk adımı bu kilit noktaları anlamaktan geçer.

Bu yüzden Ar-Ge/Ür-Ge ekiplerimiz şirket arazilerimizle iç içe çalışırlar, bazıları kendi ürünlerini yetiştirir. Kendi tasarlayıp ürettikleri makinalarını kullanırlar. Teorik bilgilerini çiftçiler ile pekiştirirler. Buradaki ana amacımız ekiplerimizin çiftçiliğin ruhundan kopmayarak, tarımı daha iyi anlayabilmeleri ve çiftçilerimizin ihtiyaçlarına en sonuç odaklı biçimde cevap verebilmektir.

Ekiplerimizin bu noktaları anlaması tasarım ve üretim faaliyetlerimizin daha sonuç odaklı ve daha efektif olmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda, üretim yapılan bölgede maksimum verime ulaşabilmek için koşullara özel yüksek çeşit ve opsiyon sunulmaktadır.

Üretim sürecinde, tüm Toscano ekipleri en verimli sonucu en kesin şekilde almak için ileri teknoloji mekanizasyona ve tüm gerekli kaynaklara sahiplerdir. Tüm ekiplerimizden gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra ellerindeki tüm somut ve soyut kaynakları en verimli şekilde kullanmaları beklenir. Bununla birlikte şirket kültüründe: Genç çalışanlarımız ve tecrübeli çalışanlarımızın bilgi birikimlerini bir araya getirmesi beklenir. Genç çalışanlarımız katıldıkları seminer, konferans, fuar ve aldıkları eğitimleri tecrübeli ekiplerimizle paylaşır. Bu tutum şirket olarak yenilikçi bakış açımızı korumayı sağlarken aynı zamanda geçmiş hatalarımızdan da ders almayı öğretir. Böylelikle uzun dönemde şirket know-how’ı ve kültürü daha dinamik, daha efektif hale gelir.

Tüm bu yaklaşımlar Toscano’nun bugünkü konumunun başlıca sebepleridir.

Kıymetli ekip arkadaşlarımız ve yüksek yapabilirliklerimiz sayesinde bugün Toscano  olarak:

-İlkleri gerçekleştirmeye devam ediyor;

-Yüksek çeşitlilikte ürün skalası sunuyor;

-Ürünlerimiz çok daha fazla kullanım ömrü sunuyor;

-Dünya çiftçisi markamızı ve çözümlerimizi seviyor;

-Her geçen gün daha fazla çiftçiye ilham vererek daha verimli çözümler sunuyoruz.

CE Belgeleri