Türkçe
Bize Ulaşın +90 222 236 16 30
fw-1
fw-1 Rotovatör
Rotovatör
İtalyan Patlatma
İtalyan Patlatma
Ağır İtalyan Patlatma
Ağır İtalyan Patlatma
Süper Dik Freze
Süper Dik Freze
Katlanır Dik Freze
Katlanır Dik Freze
DM Ağır Tip Dik Freze
DM Ağır Tip Dik Freze
Standart Dik Freze
Standart Dik Freze
Ağır Tip Gobley
Ağır Tip Gobley
Bağımsız Diskli Gobley
Bağımsız Diskli Gobley
Standart Frezeli Ara Çapa Ayçiçek-Mısır
Standart Frezeli Ara Çapa Ayçiçek-Mısır
Standart Frezeli Ara Çapa Pancar
Standart Frezeli Ara Çapa Pancar
Standart Yaylı Ara Çapa Ayçiçek - Mısır
Standart Yaylı Ara Çapa Ayçiçek - Mısır
Standart Yaylı Ara Çapa Pancar
Standart Yaylı Ara Çapa Pancar
Kombine Yaylı Ara Çapa Ayçiçek - Mısır
Kombine Yaylı Ara Çapa Ayçiçek - Mısır
Kombine Yaylı Ara Çapa Pancar
Kombine Yaylı Ara Çapa Pancar
Merdaneli Yaylı Ara Çapa Ayçiçek - Mısır
Merdaneli Yaylı Ara Çapa Ayçiçek - Mısır
Merdaneli Yaylı Ara Çapa Pancar
Merdaneli Yaylı Ara Çapa Pancar
Standart Sap Parçalama
Çift Taraflı Dal Parçalama
Tek Taraflı Dal Parçalama
Diskli Pnömatik Mibzer
fw-1
Standart Yaylı Ara Çapa Pancar
fw-1
Bahçe Tipi Kaydırmalı Rotovatör Tekerli

HABERLER Tüm Haberler +

Türkiye nin En Büyük Tarım Fuarı Türkiye nin En Yeni Fuar Alanında

İzmir de düzenlenen 11.Tarım Fuarına ve TOSCANO standımıza Katılımcıların büyük ilgilisi devam ediyor.
Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Dündarlar Makina,Uygulamalı Tarımsal Araştırma ve İnovasyon Merkezi Kuracak

ESKİŞEHİR - Tarım makineleri sektöründe 133 ürün çeşidiyle dikkat çeken Dündarlar Makina, Uygulamalı Tarımsal Araştırma ve İnovasyon Merkezi kurmak için çalışmalara başladı. Eskişehir’in Mahmudiye ilçesinde yaklaşık 500 bin dönüm arazi üzerine kurulması planlanan merkezle birlikte 250 kişilik istihdam sağlanması bekleniyor.

Türkiye’de ilk defa olacak bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırladıklarını belirten Dündarlar Makina Yönetim Kurulu Başkanı Ruşan Dündar, faaliyete alacakları merkezle birlikte ürettikleri makinelerin doğruluğunu arazide uygulayarak test edeceklerini söyledi. Çiftçileri bir araya getirerek bir sistem oluşturacaklarına dikkat çeken Dündar, sonuçları tarlada işleyerek elde edecekleri bilgisini verdi.

Türkiye’nin tarımsal mekanizasyonda Avrupa seviyesini yakaladığına dikkat çeken Ruşan Dündar, “ Tarımsal mekanizasyonda Avrupa seviyesini geçmek istiyoruz. Bunu yaparken de bilimsel olarak test etmek istiyoruz. Yani ürettiğimiz makinenin doğru olup olmadığını arazide uygulayarak ve bayilerle çiftçilerimizin fikirlerini alarak bir mekanizasyon oluşturacağız. Türkiye’de şu an büyük traktörlere uygun parçalar ithal ediliyor. Avrupa’dan ithal edilen bazı makineler Türkiye’deki toprak yapısına uygun olmadığını gördük. Biz bu sorunları ortadan kaldıracağız. Kuracağımız merkezde yapacağımız uygulamalar sonucunda çiftçimize hangi ürünü hangi makine ile ekerse hangi sonucu alacağının cevabını vermiş olacağız” dedi.

Mahmudiye’de kuracakları merkezin Türkiye’deki tarımsal mekanizasyonun ufkunu değiştireceğini ileri süren Ruşan Dündar, bu projede çalışanlar sayesinde tarlada bire bir deneyerek yapacakları makineler ile oluşacak know-how’u tüm Türkiye’ye dağıtmayı planladıklarının altını çizdi. Bu proje ile Mahmudiye’nin çehresinin de değişeceğini açıklayan Dündar, birkaç yıl içinde Mahmudiye’nin göç veren bir ilçeden göç alan bir ilçe haline geleceğini dile getirdi.
Uganda’da uygulamalı tarım yapacak
Tarımsal mekanizasyon segmentinde en üst sırada olduklarını iddia eden Ruşen Dündar, bilgi birikimleri sayesinde Uganda’ya da yatırım yapacaklarını açıkladı. Uganda Cumhurbaşkanı Yoveri Museveni kendilerine yer tahsis edildiğini vurgulayan Dündar, “ Uganda’da uygulamalı tarım yapmamız için bize 17 bin dönümlük yer tahsis edildi ve 99 yıllığına kiralandı. Burada tarımsal mekanizasyon ve ziraat yapacağız. İlk önce montaj atölyesinde üretime başlayacağız. 2018 yılında Afrika’nın yüzde 70’lik tarım makinesi ihtiyacını karşılamayı planlıyoruz. Tarımsal mekanizasyonu bu ülkedekilere öğretmek istiyoruz” açıklamasını yaptı.
Ürün çeşitlerini artıracaklarını söyleyen Ruşan Dündar sözlerine şöyle devam etti: “ Şu anda 133 adet tarım makinesi çeşidimiz var. Yeni ürünlerimizle birlikte 160 çeşide ulaşacağız. Türkiye’de toprak işleme konusunda en çok ürün çeşidine sahip olan firmayız. Üretim hacmimizi her yıl 2 katına çıkarıyoruz. 70 adet olan bayi sayımızı her gün artırarak bayi ağımızı genişletiyoruz.”
Tarımsal mekanizasyonla ilgili katma değeri yüksek ürünler ürettiklerini belirten Dündar, “ Hedefimiz kendi markamızı dünyaya tanıtmak olacak. Toscano markasını satın alarak kendi projelerimizi oluşturuyoruz ve marka değerimizi yükseltiyoruz. 10 yıldır ihracat yapıyoruz. Yaptığımız ihracatla birlikte know-how birikimimiz oluştu. Tarım makinesi üretiminin yanı sıra yurtdışına tarım makinesi parçaları da üretiyoruz. Özellikle Fransa’da bir çok ürünümüz kullanılıyor” dedi.
Kriz ortamında yatırım yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamak istiyor
Krizi fırsata çeviren firmalar arasında yer aldıklarını ifade eden Dündar, “ 2008 yılında kriz olduğunda bunu nasıl fırsata çeviririz diye düşündük ve krizi iyi geçiren firmalardan biri olduk. Şu an Türkiye’de ekonomik kriz tetikleniyor. Biz bu kriz ortamında daha büyük yatırımlar yaparak ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz. 30 bin metrekare olan kapalı alanımızı iki katına çıkarıyoruz. Kriz döneminde paramızı saklamak yerine ülkemizin ekonomisini aktif hale getirmek için sürekli yatırım halindeyiz” diye konuştu.
Konya Tarım Fuarı Rekor Ziyaretçiyle Kapılarını Kapattı

Konya Tarım Fuarı 288.763 rekor ziyaretçiyle yine Tarım Sektörünün En Büyük buluşması olduğunu kanıtladı. Tarım Sektörünün En Büyük buluşması olduğunu kanıtladı. Gittikçe ilgilinin arttığı fuarda bu yıl 5.000’in üzerinde yabancı ziyaretçi, katılımcı firmaların yüzünü güldürdü. Fuar, gelecek yıl 14-18 Mart Tarihleri arasında gerçekleştirileceek. 

FUARI VE TOSCANO STANDIMIZI ZİYARET EDEN ZİYARETÇİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

Türkiye’de İlk Defa Makine Çeki Kuvveti Testi Yapıldı

 

                 TOSCANO mühendisleri tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretilen yeni nesil tarım makinesi Bağımsız Diskli Gobley, TAMTEST " Tarım Alet ve Makine Test Merkezi Müdürlüğü" tarafından Makine Çeki Kuvveti Testlerini başarı ile geçmiştir. Başarı ile tamamlanan bu testlerle Bağımsız Diskli Gobley; ilerleme hızı, iş genişliği, iş başarısı, çeki kuvveti, çeki gücü ihtiyacı, traktör çeki gücü ihtiyacı, TAMTEST standartlarına göre değerlendirildi.

TS368, TS 5296, ve TS EN ISO 6508-1 standartlarına göre yapılan bu testler sonucunda, TOSCANO marka 20-24 Diskli Bağımsız Ayaklı tip, çift etkili, asılır çalışabilen, diskli tırmık ve merdane kombinasyonunun tarım tekniği yönünden fonksiyonlarını başarı ile yerine getirdiği kanaatine varılmıştır.

 #toscanotarim #bagimsizdiskligobley

 

 

KATALOG

Toscano Ürün Kataloğu
ÜRÜN GRUPLARI
BAĞIMSIZ DİSKLİ GOBLEY
BAHÇE ROTAVATÖR
DAL PARÇALAMA
DİK FREZE
FREZELİ ARA ÇAPA
GOBLEY
İTALYAN PATLATMA
ROTAVATÖR
SAP PARÇALAMA
YAYLI ARA ÇAPA
PNÖMATİK MİBZER